Kaip išlikti – kareivio daiktai
Tam, kad kariai galėtų išgyventi gamtoje ir kitomis sunkiomis sąlygomis, kiekvieno kareivio bagaže yra svarbi kareiviška ekipuotė. Kokie kareiviški įrankiai sudaro jo rinkinį ir leidžia išgyventi gamtoje bei kitur? Pasiaiškinkime.
Sauso maisto ir vandens davinys
Ninai niekada, kur nuves likimas, kai esi karys. Ar ilgai būsi bazėje su įprasta kareiviška koše, ar greičiau teks eiti kovoti į apkasus. Maistas būtinas žmogui išgyventi, todėl karys privalo turėti savo sauso ir kitokio maisto davinius, kurie jam leistų išgyventi. Būtinai reikia valgyti ir gerti švarų vandenį. Ginklai irgi yra neatskiriama kario amunicijos dalis.
Apsauga nuo šalčio, uodų, karščio
Kai kurie kareiviški įrankiai padeda kariams išgyventi bet kokiomis sąlygomis. Įsivaizduojame juos gyvenančius ne 2 ar 3 žvaigždučių viešbutyje, o kažkur lauke, miške, smėlynuose. Ten jiems ir reikės išbūti, ten ir bus naudingiausia kareiviška ekipuotė. Pirmiausiai jiems reikia apsaugos nuo vabzdžių, nes ne vien tik žiauri priešo ranka, bet ir baisūs uodų įkandimai gali labai pabloginti sveikatą. O kur dar skruzdės, termitai ir visokie parazitai, kurių net nėra lietuviškoje gamtoje. Tokie dalykai taip pat turi būti atbaidomi.Taip pat reikia turėti ir žiebtuvėlį bei degaus skysčio, nes niekada nežinai, kur atsidursi, kokioje tamsoje, kokiame šaltyje. Dar be to būtina visokios medicininės pirmosios pagalbos priemonės. Kariai verti milžiniškos pagarbos vien todėl, kad jie rizikuoja savo kūnais, savo gyvybėmis. Jie kaunasi iki mirties. Dėl to reikia jiems save saugoti. Patyrus bet kokius sužeidimus, dezinfekuoti žaizdą, apsitvarkyti.
Miegojimo amunicija
Tam, kad užtikrintume gerą miegą, mes perkame specialius čiužinius, minkštas pagalves, geriausius patalus, o jeigu nesimiega, tai prisigalvojame ir visokių raminamųjų vaistų. Tačiau iš tiesų kartais tam, kad gerai išsimiegotum, pakanka tamsaus dangaus ir sausos vietos prisiglausti, paprasto miegmaišio ir akmens vietoje pagalvės. Kariai turi turėti savo miegmaišius, kai kas gali kartu turėti ir pripučiamas pagalves, galima turėti ir nedideles palapines, kurios pasitarnauja tuomet, kai kelionėje užklumpa lietus.
Tinkami drabužiai
Išgyventi padeda ne tik kareiviška ekipuotė, bet ir tinkamai parinkti drabužiai. Jeigu norite nesušlapti, jums reikalingi nešlampantys drabužiai. Jeigu norite nesušalti – ir vėl čia reikia specialios aprangos, tikriausiai kažko šilto. Jeigu norite atrodyti gerai ir jaustis patogiai – reikia labai patogios avalynės. Kareiviški drabužiai ir avalynė tikrai pritaikytitokiems dalykams, todėl ir turistaujantys žmonės mėgsta rengtis panašiais drabužiais.
Tiek kareiviams, tiek paprastiems darbuotojams labai svarbu yra turėti tinkamą avalyne su ja jau niekas nebebaisu